top of page

Projekty

MeloKoncerty

Cykl koncertów dla najmłodszej publiczności w Warszawie. Repertuar koncertów oparty jest na teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona, na własnych kompozycjach

oraz znanych rytmiczankach i śpiewankach.

Muzyka wykonywana na żywo głównie a cappella,

ale też na instrumentach. MeloKoncert to przynajmniej dwóch wykonawców na scenie, a odbiorcami są rodziny z małymi dziećmi.

Aktualne informacje o MeloKoncertach i kalendarz dostępny na Facebooku

fot. Krzysztof Kędracki

121069634_1275260672835124_6950970809773586813_n.jpg

Muzykalne przedszkolaki

Płyta "Muzykalne przedszkolaki" to zestaw piosenek

w opracowaniach, których brakowało mi na polskim rynku muzycznym. Dzięki Funduszowi Wsparcia Kultury w trakcie pandemii udało mi się jako producentce zebrać zespół muzyków, którzy nagrali 12 znanych polskich piosenek dla dzieci

na wybitnym poziomie artystycznym. Jazzowe aranżacje Andrzeja Jagodzińskiego i udział znakomitych muzyków (Agnieszka Wilczyńska, Robert Murakowski, Adam Cegielski, Czesław Bartkowski) są gwarancją pięknych doznań muzycznych nie tylko dla dzieci, ale też dorosłych.

Płytę można kupić tutaj: https://muzykalneprzedszkolaki.pl/sklep/

 

fot. Zuzanna Specjał

1I1A7204 m.jpg

Śpiewnik o zwierzętach i innych zjawiskach atmosferycznych

Zbiór 14 śpiewanek i 14 rytmiczanek opartych o podstawy Music Learning Theory Edwina Eliasa Gordona. W krótkich zróżnicowanych autorskich utworach usłyszycie skale modalne oraz metra regularne i nieregularne. Wszystkie śpiewanki i rytmiczanki opowiadają o zwierzętach, ludziach czy zjawiskach atmosferycznych i opatrzone są prostym tekstem.

Oprócz nut w śpiewniku znajdziecie akordy do akompaniamentu oraz nagrania wszystkich kompozycji.

Część nagrań dostępna bezpłatnie m.in. na Spotify https://open.spotify.com/artist/0hUdGFXlRTAhBjNSddtwNA oraz na kanale YouTube.com https://www.youtube.com/@melomaluchymelokoncerty

Premiera: grudzień 2022.

Wydawnictwo zrealizowano w ramach stypendium Funduszu Popierania Twóczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Śpiewnik kupisz tutaj: https://muzykalneprzedszkolaki.pl/sklep/

projekt okładki: Agata Krzyszkowska

śpiewnik_okładka_kwadrat.jpg

Jestem małym muzykantem

Cykl spotkań w dwóch warszawskich placówkach edukacyjnych dla dzieci. To dodatkowe zajęcia muzyczne, które mają na celu wzbogacenie środowiska, w którym na codzień wychowują się dzieci. Wspólne śpiewanie, odkrywanie insturmentów i zabawy rytmiczne bazujące przede wszystkim na teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona (Music Learning Theory). Zajęcia mają na celu osłuchanie się dzieci z różnorodnymi skalami muzycznymi (często w oparciu o polską muzykę, również ludową) i metrami regularnymi i nieregularnymi. Projekt realizowany ze stypendium Ministra Kultury i Sztuki w 2020 roku.

fot. Barbara Jagodzińska-Habisiak

17990650_416482405379626_5090146500051473109_o.jpg

MeloMaluchy

Zajęcia umuzykalniające dla kobiet w ciąży, niemowląt i małych dzieci do 3. roku życia oparte o teorię uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia w całej swojej historii odbywały się w różnych miejscach w Warszawie i okolicach: Klubokawiarnia Polana - Warszawa Wilanów, Spiku Spik i Nawijka - szkoły językowe Warszawa Praga, Plac Zabaw - Konstancin Jeziorna, Mary Poppins' House - Warszawa Saska Kępa. MeloMaluchy prowadzone są przez certyfikowanych instruktorów zajęć.

Melomaluchy na Facebooku: https://www.facebook.com/MeloMaluchyMeloKoncerty/

więcej:

 

grafika: Anna Piaszczyńska

melomauchy-jrdkolorowe.png

MeloKoncerty online

MeloKoncerty online powstały w trakcie pandemii z potrzeby słuchaczy. Rodzicom i dzieciom brakowało kontaktu z muzyką na żywo skierowaną do najmłodszych. Dzięki wsparciu finansowemu ze Stowarzyszenia Autorów ZAiKS udało nam się nagrać i udostępnić bezpłatnie na kanale You Tube trzy różne MeloKoncerty. Zapraszamy do oglądania!

Wszystkie MeloKoncerty online dostępne: https://www.youtube.com/watch?v=Z1CBe1CSUzU&list=PLEsHPEi3BHqPQrB4LzYox20I7vuXsVuZZ

zdjęcie: Patryk Huńkowski

Cinemascope 2-35-1 Croplines.03_21_19_17.Still013(2)(1).jpg

PaBaje

PaBaje Niespodziewanka to spektakl muzyczno-teatralny z elementami sensoryki. Autorski scenariusz oraz kompozycje muzyczne oparte o Music Learning Theory skierowane do rodzin z najmłodszymi dziećmi.

Premiera: listopad 2022

PaBaje Szu-szu https://www.facebook.com/events/490656232914934

grafika: Aleksandra Gewald

Kopia Plakat Pabajki (Kartka pocztowa).png
bottom of page